Czarnocin - historia

Do powszechnie znanych miejscowości turystycznych, stanowiących prawdziwą gratkę dla miłośników atrakcji turystycznych tętniących życiem z pewnością nie można zaliczyć Czarnocina. Jest to malutka wieś, jaka znajduje się na obszarze regionu opolskiego, która jednak mimo tego, że nie stanowi ciekawego pozornie miejsca, wartego obejrzenia, zawsze jest pełna turystów. Co zatem przesądza o tak dużym rozpowszechnieniu tej miejscowości?
Wszystko za sprawą urokliwości tego miasteczka, które jest niewielkie, jak już wyżej wspomnieliśmy, ale nie zapominajmy, że w tym tkwi cały jego turystyczny sekret. W głównej mierze Czarnocin wyszczególnia się za sprawą nietuzinkowości panoramy, jaka rozciąga się praktycznie z każdego punktu, w jakim byśmy nie chcieli się zatrzymać. W Czarnocinie bardzo ważne jest to, że jest tam wiele ciekawych pomników przyrody i mimo, że to bardzo malutki obszar geograficzny i tak kusi olbrzymia liczbą wąwozów, rezerwatami Boże Oko oraz Grafik, który znajduje się po przeciwnej stronie od Czarnocina.

Jak powstała ta miejscowość? Prawdopodobnie, jak głosi stara legenda, było to miejsce mogiły Powstańców Śląskich. W związku z tym, w nocy wychodzą z grobów duchy dawnych walczących, zamordowanych na skutek działań nieprzyjaciół. Oczywiście to tylko legenda, podobnie jak i to, że w miejscu, gdzie jest Boże Oko – słynna kapliczka, pojawiła się kiedyś sama święta Anna. Teoretycznie w Czarnocinie mało wychodzi się po zmroku, być może ze względu na wspomnianą wcześniej legendę o duchach, ale na pewno będąc tam warto w ciągu świtu wybrać się na grzybobranie, dojść do mogiły Powstańców, a także powędrować rezerwatami.
Autor: