Ustrońskie atrakcje turystyczne

Kiedy postanawiasz zwiedzić teren przepięknego Beskidu Śląskiego, obowiązkowo powinieneś chociażby na moment przystanąć w miejscowości Ustroń. Co ona takiego w sobie posiada, że śmiało można ją określić mianem atrakcji turystycznej? Dowiesz się o tym z poniższych fragmentów.
Zacznijmy od szlaku żółtego. Jest to szlak wiodący wprost na Małą Czantorię. Mała Czantoria mierzy ponad osiemset pięćdziesiąt metrów nad poziomem morza. Kolejny punkt, kierując się trasą tu wspomnianą, prowadzi do czarnego szlaku, jaki zaś wiąże się z dojściem na Wielką Czantorię. Mowa o niemal tysiącu metrów nad poziomem morza. Jeżeli przejdziemy żółtym szlakiem tu omawianym, dodatkowo możemy także natrafić na szlak niebieski, jaki będzie ciągnął się przepięknym brzegiem Wisły. W zakresie szlaku czerwonego, o którym także wspomnieliśmy powyżej, należy stwierdzić, że jest to idealny punkt startowy w kierunku szczytu Równica, która mieści się na wysokości siedmiuset pięćdziesięciu ośmiu metrów nad poziomem morza.

Co więcej, na tej samej wysokości zlokalizowane zostało również schronisko PTTK. Jest ono niesamowicie ciekawie ulokowane, bowiem stojąc na Równicy wyżej wspomnianej, możemy spojrzeć na całą panoramę Górnego Śląska. Ponadto, nie można także pominąć faktu, że z czerwonego szlaku turystycznego, a co za tym idzie z Równicy, możemy ujrzeć niesamowity widok na zbiornik Goczałkowicki. Musimy wspomnieć, że jest to największy sztuczny zbiornik znajdujący się aktualnie na obszarze Polski. Poza tym Ustroń ma też do zaproponowania turystom Leśny Park Niespodzianek.
Autor: