Ruchome wydmy w Łebie

Jedną z największych atrakcji turystycznych miejscowości Łeba okazują się tak zwane ruchome wydmy. O co z nimi chodzi i jak to możliwe, aby na terenie Polski znajdowała się właśnie taka forma geograficzna? Dowiesz się o tym, czytając dalsze fragmenty niniejszego wirtualnego przewodnika.
Ruchome wydmy umiejscowione na terenie geograficznej miejscowości Łeba rozciągają się tak dokładnie na odcinku jakichś dziewięciu kilometrów, począwszy od Łeby i dalej w kierunku wschodnim. Ruchome Wydmy występują na charakterystycznej morskiej mierzej. Co więcej, w tej samej lokalizacji występuje jezioro Łebsko. Tam też są spore góry piachu i to właśnie na nie mówi się ruchome wydmy. Powód? Otóż nie jest to tylko dlatego, że na pierwszy rzut oka wyżej wspomniane góry piachu przypominają wydmy. Przede wszystkim wynika to z faktu, że wydmy te przesuwają się w stronę zachodnią, właśnie „zmierzając” do Łeby. Ma to miejsce średnio jakieś dziewięć metrów w skali rocznej. Warto także wspomnieć o tym, że ruchome wydmy obejmują teren Słowińskiego Parku Narodowego.
Dotarcie do zlokalizowanych w Łebie ruchomych wydm wiąże się przede wszystkim z pieszą wędrówką – to najprostsza metoda dotarcia w ten teren.

Co więcej, coraz częściej organizowane są też wycieczki rowerowe. Istnieje tez dogodne połączenie specjalnymi melexami oraz busem. Musimy także wspomnieć o tym, że nie jest czynny ruch samochodowy w tym kierunku. Kiedy jednak już znajdziemy się na tym terenie, niewątpliwie najlepszym wariantem okaże się indywidualne przejście się spacerkiem co stanowić będzie dodatkową atrakcję. Generalnie to dość długa przechadzka, bowiem kierując się od strony Łeby będzie to średnio między dwie a trzy godziny. Nie zapominajmy jednak, że na tym właśnie polega cała rozrywka i kontakt z przyrodą.
Autor: