Miejskie atrakcje słowackiego Popradu

Poprad to jedna z największych atrakcji turystycznych malowniczej Słowacji. Rozciąga się owa nietuzinkowa i malownicza miejscowość w granicach równie pięknie prezentującej się krainy Spisz. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce, które kusi zwłaszcza za sprawą niepowtarzalnej panoramy, ale także nie da się ukryć, iż jest to ciekawe miejsce do zwiedzenia dla miłośników klasycznych wycieczek krajoznawczych. Co jest do zobaczenia w Popradzie?
Poprad bazuje zwłaszcza na Aqua City Poprad, czyli wodnej rozrywce, która uruchomiona tam została w roku 2004 i rok rocznie przyciąga prawdziwe tłumy zwolenników wszelakich sportów wodnych na rozmaitym poziomie. Nie jest to jednakże jedyne, czym można zająć się będąc w Popradzie. Poprad obfituje w rozmaite szlaki turystyczne doskonale sprawdzające się na wycieczki rowerowe całymi rodzinami, czy też wyczerpujące piesze wędrówki dla wytrwałych. Poza tym, nie zapominajmy także i o zabytkowym rynku Popradu, na którym także jest mnóstwo ciekawostek do ujrzenia. W szczególności słowacki rynek Popradu pozwala na zwiedzenie bajecznych kamienic.

Mowa o budynkach pochodzących z okresu baroku, a także zwieńczonych licznymi dekoracjami w klasycystycznym stylu. Co więcej, jest tam także wysuwający się już na pierwszy rzut oka niebanalny obiekt z okresu średniowiecza. Dodatkowo, Poprad kusi wspaniałymi Tatrami oraz Muzeum Podtatrzańskim. Tam można zwiedzić stałe wystawy, gdzie przedstawiane są eksponaty nawiązujące do historii i rozwoju całego miasta, w tym także popularnego słowackiego browaru.
Autor: