Ustroń dla turystów

Początkowo funkcjonował jako niewielka wioska znajdująca się na terenie Beskidu Śląskiego. Wraz z początkiem drugiej połowy wieku dwudziestego, miejscowość zyskała prawa miejskie, stając się zarazem prawdziwym miejskim punktem na geograficznej mapie Polski. W konsekwencji tego można dzisiaj mówić o jednej z najciekawszych atrakcji turystycznych Polski jaką stanowi Ustroń, o który chodzi nam w niniejszym poradniku. Co takiego jest w Ustroniu, że do tego miejsca można systematycznie wracać, mimo, iż na pierwszy rzut oka jest to zwykła, malutka mieścina?
Nieprzypadkowe okazuje się nazewnictwo Ustroń, które ewidentnie nawiązuje do faktu, że Ustroń jest miejscem ustronnym – cichym, spokojnym, oddalonym od wielkiego metropolitalnego zgiełku i hałasu. To nietuzinkowy obszar w Polsce, na terenie Beskidu Śląskiego, gdzie można zwyczajnie w świecie wypocząć, po prostu odprężyć się i wyciszyć, obcując przy tym z przyrodą.

Generalnie rzecz biorąc wyróżnia się jednak mnóstwo rozmaitych atrakcji turystycznych znajdujących się na terenie Ustronia. Mowa przede wszystkim o letnich atrakcjach, do jakich niewątpliwie zaliczyć trzeba dwa nadrzędne i podstawowe szlaki do pieszych wędrówek. W grę wchodzi zatem z jednej strony szlak żółty, z drugiej natomiast szlak czerwony. Czym się one nawzajem różnią i w jaki sposób się odznaczają? Sprawdź to w dalszych artykułach poświęconych miejscowości Ustroń, które zawarte zostały także na niniejszym wirtualnym przewodniku po tej niesamowicie pięknej polskiej mieścinie Beskidu Śląskiego.
Autor: