Zamek w Chęcinach

Uwielbiasz podziwiać historyczne ruiny dawnych obiektów? Fascynują Cię zamki? Śmiało możesz nazwać się miłośnikiem pałaców i dworów? Zapraszamy do poczytania poniższych fragmentów naszego artykułu poświęconego nietuzinkowej budowli jaką jest powszechnie znany zamek w Chęcinach.
Zamek ten jest pozostałością a w zasadzie ruinami po średniowiecznym zabytku, który przyciąga po dziś dzień tłumy turystów poszukujących na zamku dawno temu ukrytych skarbów. Legenda głosi, że wejście do warowni jest zabezpieczane przez Czarnego Rycerza. Kiedy tylko zbliżamy się w rejon zamku chęcińskiego, od razu rzuca się w oczy wielka i imponująca Góra Zamkowa. Znajdują się na niej także trzy charakterystyczne wieże, dookoła których rozciąga się monumentalny mur. Wygląda to w ten sposób, jak gdyby wspomniane mury ciągnęły się Nieruchomości komercyjne Łódź gdzieś z podziemi. Ważną datą dla chęcińskiego zamku był zwłaszcza rok 1318, ponieważ to wtedy ówczesny biskup Janisław schował na czas ataków wojennych skarb wyniesiony z katedry gnieźnieńskiej.

Wówczas zaczęły się legendy o poszukiwaczach niniejszego skarbu, które przetrwały po dziś dzień. Prawdopodobnie, zamek w Chęcinach już wtedy zaczął pełnić funkcję swego rodzaju skarbca, w jakim mieściły się przede wszystkim drogocenne kamienie oraz złoto, a do tego klejnoty dotychczasowych władców. Warownia była zdecydowanie najważniejszym miejscem na terenie całego zamku. Na dwór tego zamku po paru stuleciach przeprowadziła się nawet królowa Bona. Dokładniej rzecz biorąc, miało to miejsce po 1554 roku, czyli po dacie śmierci Zygmunta Starego.
Autor: