Ustroń

Miejscowością, która warto jest obejrzenia okazuje się Ustroń stanowiący jedno z ważniejszych miejsc na terenie całego Beskidu Śląskiego, mimo tego, iż jest to stosunkowo niewielka wieś. Początki tej wioski sięgają natomiast już czternastego stulecia. Malutka miejscowość została wówczas ulokowana nad brzegami Wisły.
Prawa miejskie Ustroniowi przyznano natomiast wiele wieków później, a mianowicie dokładniej rzecz biorąc w roku 1956. zakładanie ogrodów tarnów Wtedy to doszło także do znaczącego wzrostu liczby ludności stanowiącej stałych mieszkańców tego zakątka Beskidów Śląskich.

Musimy wspomnieć też i o tym, że w roku 2014 doszło do wzrostu liczby osób żyjących na tym terenie, a mianowicie łącznie w Ustroniu na dziś dzień zamieszkuje prawdopodobnie ponad siedemnaście tysięcy osób. Ogólnie, warto wspomnieć, że Ustroń stanowi miejscowość świetnie skomunikowaną, a mianowicie wynika to z faktu bardzo dogodnych połączeń jakie się tam znajdują. W grę wchodzi przede wszystkim dojazd z rejonu Górnego Śląska, poprzez skorzystanie z drogi krajowej o numerze osiemdziesiąt jeden. Można tez dojechać do opisywanej miejscowości z części wschodniej naszego kraju, to jest z Bielsko-Białej oraz z granicy z Czechami, czyli od strony zachodniej. Nie zapominajmy też, że do Ustronia prowadzi ekspresowa droga S pięćdziesiąt dwa. Warto również wspomnieć nieco na temat nazewnictwa tego miasta. Jak wskazuje na to już sama etymologia, jest to miejsce ustronne, czyli w którym można w ciszy i spokoju wypocząć. To doskonałe rozwiązanie dla każdej grupy turystów, niezależnie od wieku.
Autor: